O festivalu

RAVEYARD FESTIVAL je hudební festival, který se každoročně koná v Boskovicích na Panském Dvoře.

Primární vize festivalu je prezentace současné hudby z oblasti rapu a elektronické taneční hudby na boskovicku. Snažíme se vytvořit událost, na kterou budou naši návštěvníci dlouho a s láskou vzpomínat a na který my budeme hrdí. Svěží vítr ve stojatých vodách lokálního kulturního dění.

Raveyard není jen o lásce k hudbě, ale hlavně o lidech, kteří podobně smýšlí a jsou zapálení pro stejnou věc. Chceme aby naši navštěvnící mohli zažít tu pravou festivalovou atmosféru a proto nabízíme širokou paletu doprovodných aktivit - workshopy, stand up, kolo štěstí, treasure hunt a spoustu dalšího. Důležitou složkou festivalu je navíc silná vizuální identita, kterou nám pomáhají vytvořit členové brněnských uměleckých kolektivů, v minulosti například MAESS a která se na festivalu projevuje zejména svébytnými vizuálními instalacemi a jedinečným stage designem.

Dramaturgicky je festival zaměřen prezentaci současné hudby pro mladé obecenstvo, zejména pak všech možných podob rapu a elektronické hudby. Vedle oblíbených a zavedených jmen české i zahraniční hudební scény se snažíme prezentovat i nová a neokoukaná jména a projekty.

Zakladateli festivalu jsou boskovičtí rodáci Vojtěch Sedlák (VoidSec) a Jan Kárl (John.Ass), ve spolupráci s promotérským uskupením Mindicted Crew. Festival se ale za tři roky existence rozrostl do neuvěřitelného týmu dobrovolníků, bez kterých by produkce takového festivalu nebyla možná. Tímto jim chceme všem poděkovat!